آنچه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون ارشد باید بدانند

انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی و آزمون ورود به دانشگاه آزاد اسلامی امسال به صورت مجزا صورت می‌گیرد،‌ به این صورت که داوطلبان مجاز شده در آزمون سراسری می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و داوطلبانی که تمایل به انتخاب یکی از رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی را دارند نیز می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۶ اقدام کنند

درادامه مطلب….

به گزارش ایسنا، ‌ تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی  ۹۶ صبح و بعد ازظهر روزهای پنج‌شنبه ۷ و جمعه ۸ اردیبهشت در ۱۳۲ کد رشته امتحانی در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد ۴۳۰ هزار و ۴۹۱ نفر زن و مابقی مرد بودند.

همچنین از تعداد داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون فوق تعداد ۷۱ هزار و ۷۲۵ داوطلب نیز علاقه‌مندی خود را برای شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم نیز اعلام کرده‌اند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۵۴۹ نفر زن و مابقی مرد هستند.

با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده یعنی تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در کد رشته امتحانی دوم یعنی تعداد ۷۱ هزار و ۷۲۵ داوطلب، لذا برای برگزاری آزمون فوق تعداد ۹۴۹ هزار و ۹۷۸ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد ۴۶۳ هزار و ۴۰ کارت برای زنان و مابقی برای مردان صادر شده است.

از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام‌کننده، تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۱۷۱ هزار و ۱۹۰ داوطلب نیز غایب بودند. به عبارت دیگر ۸۱.۵۱ درصد داوطلبان آزمون در جلسه امتحانی حاضر شدند. از این تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۵۶ هزار و ۸۸۴ داوطلب برای شرکت در آزمون کد رشته امتحانی نیز حاضر بودند که از این تعداد ۲۵ هزار و ۸۸۴ نفر زن و مابقی مرد بودند.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد۹۶ اعلام و اطلاعات لازم در خصوص نحوه انتخاب رشته و غیره ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۱۵ خرداد ماه جاری  بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

داوطلبان مجاز در آزمون فوق از روز گذشته یعنی یکشنبه ۲۱ خردادماه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از کد رشته محل مجاز نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و این مهلت تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ادامه دارد.

نکته قابل توجه درخصوص انتخاب رشته متقاضیان در دانشگاه آزاد اسلامی این است که انتخاب رشته در این دانشگاه به صورت کاملا جدا از سازمان سنجش آموزش کشور است و داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی باید پس از اطلاع از نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته در محدوده زمانی ۲۱ خرداد تا ۲۵ همین ماه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه و با مطالعه اطلاعیه‌هایی که در این خصوص منتشر خواهد شد درخصوص جزییات انتخاب رشته این دانشگاه آگاهی کسب نمایند.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ۱۶۲ هزار و ۵۱۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ پذیرفته خواهند شد و نتیجه نهایی این آزمون نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.